В Україні можуть дозволити чоловікам виїжджати за кордон за певну плату: скільки коштуватиме

Військовозобов’язаних хочуть випускати за кордон за однієї умови.

Новости Днепра про В Україні можуть дозволити чоловікам виїжджати за кордон за певну плату: скільки коштуватиме


Розмови про те, що військовозобов’язаним варто дозволити виїзд за кордон за певну плату лунають давно. Нещодавно з’явився законопроєкт, у якому описали алгоритм такого нововведення та назвали орієнтовну ціну.

Надати право виїхати можуть за наявності одного з документів:

  • рішення органу державної влади про офіційне відрядження за кордон;
  • документ, що засвідчує факт навчання чи вступу до закордонного навчального закладу;
  • письмове погодження на виїзд за кордон від ТЦК;
  • документ, який підтверджує наявність відкритого рахунку в одному з державних банків України з гарантійним внеском у розмірі не менше п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, кошти з якого громадянин не може використовувати за межами України.

Перші три документи працюють і зараз, а ось останній стосується “данини”, яку має заплатити чоловік, який хоче виїхати за межі України.

Під час виїзду за кордон чоловіки мають відкрити рахунок з мінімальним внеском 12 945 гривень та поповнювати його кожного місяця під час перебування за кордоном на 1 306,5 гривень, з наданням банку дозволу перераховувати ці внески на спецрахунок ЗСУ.

Крім цього, можуть впровадити добровільні внески і для людей, які уже виїхали, але хочуть повернутися та не мати проблем із законом. 

Якщо в пункті перетину вони не зможуть підтвердити наявність підстав для відстрочки від військової служби під час мобілізації, то мають перерахувати на спецрахунок 25 890 гривень за кожен місяць перебування за кордоном під час дії воєнного стану.

Новости Днепра про В Україні можуть дозволити чоловікам виїжджати за кордон за певну плату: скільки коштуватиме