За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Міністерство освіти та науки України
13 вчителів української мови та літератури й п’ять вчителів математики вперше пройшли сертифікацію на Чернігівщині. Двоє з них набрали максимальні бали.
Про це Суспільному розповіла начальниця управління Державної служби якості освіти в Чернігівській області Тетяна Маханькова.
У 2023 році в Україні вперше проводили сертифікацію для вчителів цих предметів. Організовували її Міністерство освіти й науки, Український центр оцінювання якості освіти та Державна служба якості освіти.
Міністр освіти України Оксен Лісовий з вчителем української мови та літератури Остерського ліцею №1 Сергієм Чистюком. ФОТО: Остерський ліцей №1
Передбачається, що охочі, які згодились пройти цю процедуру і підтвердили свої професійні компетентності педагогічного працівника за зовнішнім оцінюванням (це як ЗНО для випускників шкіл, і додатково оцінюють, як вчитель працює з учнями на уроці, – ред.), протягом трьох років отримуватимуть 20% доплати до посадового окладу.
Цьогоріч пройти сертифікацію мали змогу лише вчителі, які проводять уроки української мови та літератури або математики у 5-6 класах.
Їх кількість не мала перевищувати 500 людей з кожного предмету загалом по Україні. На Чернігівщині – не більше 15 вчителів української мови та літератури й не більше 14 вчителів математики.
У результаті успішно пройшли сертифікацію 161 український вчитель математики та 341 учитель української мови й літератури.
Максимальні 125 балів в Україні набрали 18 вчителів української мови й літератури, двоє з них – вчителі з Чернігівської області. Це вчитель Остерського ліцею №1 Сергій Чистюк та вчителька Прилуцького ліцею №9 Ніна Фесай.
Вчителька української мови та літератури Прилуцького ліцею №9 Ніна Фесай. ФОТО: Прилуцький ліцей №9
До цього, з 2019 року, процедура сертифікації була передбачена лише для вчителів початкових класів.
За цей час на Чернігівщині сертифікувалися 167 вчителів у 26 громадах області.
У 2024 році до цієї процедури планують вперше долучити ще й вчителів-істориків.
А саме: викладачів всесвітньої історії, вступу до історії України та громадянської освіти, громадянської освіти, історії України, основ правознавства, курсів «Досліджуємо історію і суспільство», «Історія: Україна і світ», «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти».