За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Суспільне Чернігів
Офіс Генпрокурора передав до Національного антикорупційного бюро справу заступника міського голови Чернігова Віктора Геращенка, якому інкримінують зловживання владою або службовим становищем за ч. 2 ст. 364 ККУ під час закупівлі нового трансформатора для Чернігівської ТЕЦ, яка була пошкоджена внаслідок російських обстрілів навесні 2022 року, та завданні державі збитків у понад 30 мільйонів гривень.
Про це повідомляє аналітичний портал «Слово і Діло» з посиланням на рішення Вищого антикорупційного суду.
Наразі Віктору Геращенко продовжили запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту до середини лютого 2024 року.
«Клопотання задовольнити. Продовжити запобіжний захід у вигляді домашнього арешту підозрюваному (Геращенку – ред.) із забороною залишати житло період доби з 22:00 до 05:00, за винятком необхідності отримання медичної допомоги, необхідності прямувати до зони укриття від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру до 15 лютого 2024 року включно, але в межах строку досудового розслідування, з обов’язком прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду», – йдеться в рішенні.
Також підозрюваний зобов’язаний:
- не відлучатися з Чернігівської області без дозволу;
- повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.
Крім того, ВАКС продовжив слідство у справі заступника мера Чернігова до 19 лютого 2024 року.
Нагадаємо, що Віктору Геращенку інкримінують зловживання владою або службовим становищем за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України під час закупівлі нового трансформатору для Чернігівської ТЕЦ, яка була пошкоджена внаслідок російських обстрілів навесні 2022 року. Йому загрожує до шести років ув’язнення.
Йому повідомили про підозру вранці 19 червня. Того ж дня його забрали до Києва та обрали міру запобіжного заходу – тримання під вартою з можливою заставою у розмірі понад 32 мільйони гривень. Адвокат Геращенка подав апеляційну скаргу, щоб оскаржити рішення першої інстанції. Суд її не задовольнив.
За версією слідства, у липні обладнання придбали за вартістю, яка вдвічі перевищувала ринкову, що завдало державі збитків у понад 30 мільйонів гривень. Ця сума підтверджена судово-товарознавчою і судово-економічною експертизами, які проводив Київський науково-дослідний інститут судових експертиз. Для реалізації запланованого, заступник міського голови Чернігова координував дії з керівництвом компанії-постачальника, йшлося у повідомленні Служби Безпеки України.
18 липня Київський апеляційний суд ухвалив рішення залишити заступника міського голови Чернігова Віктора Геращенка з під вартою. Про це повідомили в пресслужбі суду.
15 серпня Вищий антикорупційний суд змінив йому запобіжний захід.