До центру соцреабілітації у Прилуках від народу Японії передали спецавтомобіль для перевезення людей з інвалідністю

e014bc428dbbb2f8fed6057d6f3a8ce8

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Прилуцький територіальний центр соціальної реабілітації отримав у користування спеціальний автомобіль для перевезення людей з інвалідністю, які мають порушеннями рухової функції.

Про це Суспільному розповів директор центру Валентин Попко.

За його словами, спецтранспорт надала Міжнародна організація з міграції від ООН за підтримки народу Японії. Це переобладнаний Opel Combo вартістю 1 мільйон 350 тисяч гривень.

Крім водія автомобіль здатен вмістити чотирьох пасажирів та одну людину на інвалідному візку. Для цього ззаду він обладнаний висувним пандусом.

До центру соцреабілітації у Прилуках від народу Японії передали спецавтомобіль для перевезення людей з інвалідністю

Валентин Попко. ФОТО: Суспільне Чернігів»Щоб на візку заїхати в цей автомобіль потрібно вручну відкинути спеціальну платформу. Тут низька підлога, тому вручну можна спокійно завести візок. Тут є фіксуючи ремені безпеки, які чіпляються в будь-якому зручному місці й можна завозити людину. Всередині візок та пасажира фіксують паски безпеки, ззаду додаткова фіксація відбувається», — розповідає Валентин Попко.

З його слів, наявність такого спецавтомобіля дозволяє запустити в місті послугу «соціального таксі». Територіальний центр відвідує до сотні людей з-поміж маломобільних груп. Крім того, як розповів Попко, ця послуга буде доступною всім прилучанам, які матимуть таку потребу тимчасово.

До центру соцреабілітації у Прилуках від народу Японії передали спецавтомобіль для перевезення людей з інвалідністю

Спецавтомобіль на території центру соцреабілітації. ФОТО: Суспільне Чернігів

Автомобіль територіальний центр отримав через договір пожертви від народу Японії через Міжнародну організацію з міграції. Від подачі заявки до фактичного отримання минуло сім місяців. Вартість автомобіля 1 мільйон 350 тисяч гривень. Співфінансування із міського бюджету не передбачалося.

«Міжнародна організація з міграції від ООН звернулася на міську раду. Міська рада скорегувала на територіальний центр представників. Ми з ними поспілкувалися, подали замовлення і по програмі отримали цей автомобіль», — сказав Попко.

Також він додав, що на «соціальні маршрути» автомобіль вийде протягом місяця.

«Ми ще маємо затвердити положення про транспортну службу «Соціальне таксі», і почнемо працювати. Сподіваюся, що протягом місяця ми цю історію запустимо».