Є три прості способи: дієтологи розповіли, як схуднути у новому році

Похожие записи

Багато хто щорічно обіцяє собі схуднути у новому році. Це і не дивно, якщо врахувати кількість смачних, але не завжди корисних страв, якими легко наїстися на свята.

Однак для того, щоб боротьба із зайвою вагою була легшою, дієтологи назвали 3 способи, які допоможуть стати стрункішими. Про які лайфхаки ідеться, розповідаємо далі.

Їжте цільні продукти

Дієта, заснована на вживанні цільних продуктів, є фундаментальною та ефективною стратегією для здорового схуднення. Фрукти, овочі, нежирні білки й цільнозернові продукти, багаті поживними речовинами й містять необхідні вітаміни, мінерали, клітковину та антиоксиданти.

На відміну від оброблених харчових продуктів, які часто містять багато порожніх калорій і рафінованого цукру, цільні продукти підтримують загальний стан здоров’я і допомагають контролювати споживання калорій.

Цільні продукти – це ті, які перебувають у їхній природній формі або піддалися мінімальній обробці, зберігаючи при цьому більшу частину своєї поживної цінності, – каже дієтологиня Серена Беналі.

Вона уточнює, що, коли ми обираємо цільні продукти, «ми, природно, уникаємо продуктів, які зазнали ультраобробки, і фаст-фуду, який часто містить велику кількість доданого цукру, шкідливих жирів і порожніх калорій. Цей допомагає схуднути внаслідок зниження калорій.

Дієтологиня також пропонує безліч способів включити у свій раціон різні види цільних продуктів. Наприклад, вона радить додавати в салати нут або сочевицю, обирайте грецький йогурт на перекус і віддавайте перевагу нежирному білку: курці або рибі.

Зосередження уваги на цільних продуктах сприяє більш стійкому і менш обмежувальному підходу до їжі. Це не тільки допомагає схуднути, а й сприяє виробленню звичок здорового харчування, які можна підтримувати в довгостроковій перспективі, покращуючи загальний стан здоров’я, — пояснила експертка.

Дотримуйтеся режиму сну

Достатня кількість якісного сну є важливим, але часто непомітним аспектом здорового шляху до зниження ваги. Сон впливає на різні гормональні та метаболічні процеси, зокрема на ті, що регулюють апетит і енергетичний баланс.

Докторка медичних наук Ліза Ендрюс каже, що достатня кількість сну «не тільки допомагає вам почуватися менш пригніченим і мати більше енергії, а й зменшує потяг до нездорової їжі та порожніх калорій. Це також допомагає контролювати кров’яний тиск, рівень цукру в крові та рівень холестерину».

Відмовтеся від алкоголю

Виключення або скорочення споживання алкоголю може суттєво сприяти більш здоровому зниженню ваги. Алкогольні напої часто містять значну кількість порожніх калорій і можуть погіршити розум, що призводить до переїдання.

Алкоголь додає у ваш раціон більше порожніх калорій і може знизити вашу стриманість, що призведе до переїдання. Відмова від алкоголю також знижує ризик депресії та недоумства, – зазначає Ліза Ендрюс.

Крім того, утримання від алкоголю може поліпшити якість сну, підвищити рівень енергії та позитивно вплинути на загальне самопочуття, сприяючи успішнішому та стійкішому зниженню ваги.