Як у небі над Чернігівщиною бійці 119-ї бригади збивають «Шахеди» за допомогою ПЗРК «Стінгер» та кулеметів

979d5f841a8423d8317768e25daf491a

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Позивний «Ворон» з кулеметом. ФОТО: Суспільне Чернігів

Бійці працюють з німецьким кулеметом МГ-42 для ураження «Шахедів».

«Добре тим, що він скорострільний і тому добрий для нашої роботи, він призначений для низьколітаючих цілей. Ми тому і тримаємо його на нашому озброєнні».

Як у небі над Чернігівщиною бійці 119-ї бригади збивають "Шахеди" за допомогою ПЗРК "Стінгер" та кулеметів

Один із ПЗРК мобільної вогневої групи. ФОТО: Суспільне Чернігів

Військові працюють не лише з кулеметів, на озброєнні мають і ПЗРК «Стінгер» для відпрацювання по ракетах, які летять над Чернігівщиною.

«Це американська зброя надана нам для ураження повітряних цілей таких як крилаті ракети, легкоброньовані літаючі цілі, літаки або гелікоптери. Можна також працювати і по безпілотниках, але економічно це не вигідно робити, а тому кулеметом по безпілотниках, а для ракет в нас є ПЗРК. Супротивник все ж таки модернізує своє озброєння, змінює і вносить корективи, міняє колір, міняють глушники, двигуни, це впливає на шум і визначення як акустично, так і візуально вночі або вдень. Ворог користується тим, що темно, його не видно і все ж таки запускаються безпілотники вночі, це підвищує їх ефективність, тому що вдень це проста ціль».

Як у небі над Чернігівщиною бійці 119-ї бригади збивають "Шахеди" за допомогою ПЗРК "Стінгер" та кулеметів

Позивний «Малиш». ФОТО: Суспільне Чернігів»Останній наш раз я був з прожектором, і як розповідав мій товариш, він захопив ціль, я почав в ту сторону світити й всі почали працювати. Ось і все. Емоції було не передати, викид адреналіну, після тієї ночі хотілося ще і ще, але якби це не приносило людям біди», — каже позивний «Малиш».

Як у небі над Чернігівщиною бійці 119-ї бригади збивають "Шахеди" за допомогою ПЗРК "Стінгер" та кулеметів

Позивний «Скіф». ФОТО: Суспільне Чернігів»На сон відводиться дуже мало часу, тому що з кожною тривогою потрібно виїжджати й пильнувати за тими цілями, що летять в бік нашого міста, повинні захищати місто, пересувати з одного місця на друге, при підльоті цілей до нашого міста знищувати їх. Всі виконують, всі роблять свою справу, будемо триматися. Слава Україні!», — говорить позивний «Скіф».

Нагадаємо, що у другій половині грудня у небі над Чернігівщиною військові збили як мінімум чотири «Шахеди».