Комунальники нагадують, куди подіти ялинку після свят

Today In Ua | Новости Украины

Завершуються різдвяно-новорічні свята. Управління житлово-комунального господарства та КП «Муніципальна варта» нагадують чернігівцям, куди треба відносити засохлі сосни та ялинки зі своїх осель.

Щоб не засмічувати місто, є декілька екологічних методів утилізації новорічного деревця

  • Переробка на спеціалізованих майданчиках. Для цього сосну чи ялинку треба віднести до найближчого контейнерного майданчика для збору побутових відходів. Залишати їх слід без прикрас, упаковки, сміття та інших побутових відходів. Пізніше комунальники вивезуть їх на переробку. Це порада, переважно, для мешканців багатоквартирних будинків.
  • Використання в приватних господарствах. Мешканці міста можуть самостійно вивезти дерево до приватних домоволодінь і віддати для використання, наприклад, в обігріві будинку, якщо є камін чи піч, або для господарських потреб у саду чи городі.
  • Використання у зоопарку або фермі. Дерево у зоопарку або на фермі може використовуватися як декоративний елемент у вольєрах або для точіння кігтів тварин.
  • Ще важливо: перед утилізацією деревце вже без прикрас краще загорнути в тканину, щоб не насмітити хвоєю в під’їзді. Пакетів і плівки краще використовувати мінімум – пам’ятаємо про шкоду пластику для довкілля! Також не можна викидати новорічні дерева до сміттєвих баків чи через сміттєпровід.

    Дотримання таких рекомендацій допоможе міським комунальним службам швидко прибрати місто.

    Пресслужба Чернігівської міської ради