Перед убивством планували інший злочин: на Чернігівщині у суді зачитали обвинувальний акт причетним у вбивстві киян

9e31b2af77311c64c3fa72327b9b5ed8

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Прокурор Олександр Матвієнко. ФОТО: Суспільне Чернігів

За матеріалами слідства, його спільники – 26-річний чоловік та 20-річна жінка – ховалися у кущах, спостерігали за дорогою та повідомляли організатору про машини, які їхали в його бік.

«З метою реалізації свого злочинного плану, направленого на здійснення нападу та заволодіння проїжджаючим автомобілем, до 23-ї години знаходилися на автодорозі біля села Хлоп’яники. Однак злочинний умисел не реалізували у зв’язку з об’їздом транспортними засобами перешкод у вигляді гілок від дерев без зупинки», — каже прокурор.

Перед убивством планували інший злочин: на Чернігівщині у суді зачитали обвинувальний акт причетним у вбивстві киян

Обвинувачені. ФОТО: Суспільне Чернігів

Після цього, йдеться в обвинувальному акті, організатор розробив інший план: вирішив продати неіснуюче авто своєму знайомому – Миколі Череваню з Києва. 30-річний чоловік займався купівлею та продажем автомобілів. Вони домовилися про зустріч на неробочій заправці на в’їзді до Мени з боку Чернігова. Микола Черевань приїхав разом зі своєю родиною. Згодом їхні тіла знайшли у лісосмузі неподалік села Садове – вони лежали у ямі, прикинутій землею та гілками. Всі троє загинули від вогнепальних поранень.

За матеріалами справи, організатор випустив щонайменше 36 куль з автомата Калашникова по «Мазді», в якій перебувала родина. У загиблого забрали близько шість тисяч доларів, які трійця поділила між собою, найбільше грошей забрав організатор. «Мазду» завести не вдалося через пошкодження, тож її відбуксирували за 500 метрів та спалили.

Затриманих обвинувачують у бандитизмі, умисному вбивстві та заволодінні транспортним засобом. Організатору також висунули звинувачення в умисному знищенні чужого майна та незаконному поводженні зі зброєю. На запитання судді, чи визнає він свою провину, чоловік відповів наступне:

«– Ні, не визнаю. – Повністю не визнаєте? – 263 [стаття ККУ «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами»] частково, решта – ні».

Перед убивством планували інший злочин: на Чернігівщині у суді зачитали обвинувальний акт причетним у вбивстві киян

Обвинувачений. ФОТО: Суспільне Чернігів

У травні 2023 року під час обрання запобіжного заходу він свою провину визнав, але спростував корисливий мотив. Сказав, що хотів покарати Миколу Череваня, який нібито обманював військових.

Другому спільнику, крім всього, інкримінують придбання та зберігання психотропних речовин у великих розмірах. Зараз він визнає свою провину лише за цією статтею. Третя учасниця банди своєї провини не визнає повністю. Раніше казала, що винувата лише в тому, що допомогла відтягнути машину, проте самого вбивства не бачила. На засіданні давати показання погодилися всі троє. Це мають зробити на завершальному етапі розгляду справи.