Посадовець Городнянської громади має відшкодувати шкоду, завдану довкіллю, на понад мільйон гривень

posadovec gorodnjanskoyi gromadi maye vidshkoduvati shkodu zavdanu dovkillju na ponad miljon griven cab0fbc

У листопаді 2017 року Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області було проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства (на підставі звернення громадянина) стосовно законності знесення зелених насаджень у Городнянському районі Чернігівської області, в ході якої виявлено факт вирубки 267 дерев різних порід.

Тоді, матеріали перевірки з розрахунком шкоди, яка склала 1 млн 76 тис 856 грн., були направлені до місцевої прокуратури до відома та реагування. За сприяння прокуратури особу порушника було встановлено, а відомості за вказаним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У ході розслідування з’ясовано: незаконна порубка дерев здійснена внаслідок службового підроблення документів встановленою особою, що  спричинило заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу.

Надалі, виявлені на території громади порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, стали приводом звернутися до суду із позовною заявою. Так, у березні 2023 року при здійсненні процесуального керівництва в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, прокуратурою було подано позов до суду першої інстанції.

Рішенням Городнянського районного суду Чернігівської області від 02.08.2023 року № 732/340/23 позов про стягнення шкоди, заподіяної незаконною порубкою дерев, було задоволено у повному обсязі.

Однак, не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, відповідач оскаржив його до Чернігівського апеляційного суду. У грудні 2023 року через недотримання процесуальних норм, суд повернув  відповідну апеляційну скаргу особі, яка її подала.

Як наслідок, рішення суду  першої інстанції про стягнення суми шкоди на понад 1 млн гривень набрало законної сили. Тепер порушник природоохоронного законодавства, який завдав шкоди довкіллю, зобов’язаний буде сплатити її в повному обсязі.

– 

Джерело: Державна екологічна інспекція у Чернігівській області