Росія тримає 19 000 бійців на прикордонні Чернігівщини та Сумщини: військові пояснили, навіщо цей контингент

0e9c249d44c2db6c28eceff00a30220f

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: gettyimages (Фото ілюстративне)

У межах кордону Чернігівської та Сумської областей з боку РФ зосереджено близько 19 000 військових російського контингенту. Цей показник не змінюється протягом кількох місяців.

Про це повідомив речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Північного напрямку Юрій Повх в ефірі Національного телемарафону «Єдині новини».

За його словами, говорити про те, що є ознаки створення ударних угруповань з боку Росії, не доводиться.

«19 000 бійців — це контингент, який можна схарактеризувати, як війська прикриття кордону. Це не ударна сила, яка спроможна здійснити прорив бойових порядків українських військ», — каже Повх.

Також він додав, що на даний час росіяни ведуть більшою мірою, так званий «турбуючий вогонь» у бік українських бійців на прикордонні Чернігівщини та Сумщини. Обстріл ведуть з мінометів, артилерії, а також застосовують FPV-дрони.

Нагадаємо, що начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус раніше казав, що Росія наразі здатна протягом тижня-трьох сформувати достатній контингент для повторного наступу на територію Чернігівщини. За його словами, російські війська дійсно здатні мобілізовуватися за короткий період часу, але стоїть питання чи будуть вони це робити.