Штраф 23 млн грн і заборона участі в тендерах на 3 роки: АМКУ звинувачує «Еко Комфорт Групп» і «УТБ-Інжиніринг» у змові

2bcf9e20ffcc08fe583ed88aee75dd58

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Штраф у понад 23 мільйони гривень та заборона на участь у публічних закупівлях на три роки. Таке рішення ухвалив Антимонопольний комітет України у справі двох компаній з Чернігова: «УТБ-Інжиніринг» та «Еко Комфорт Групп». Як йдеться у рішенні АМКУ, вони діяли у змові та узгоджували свої дії під час підготовки й участі у двох тендерах на загальну суму у понад 74 мільйони гривень.

В АМКУ вважають, що ці компанії порушили Закон України «Про захист економічної конкуренції» у пункті 4, частини 2, статті 6 та пункті 1, статті 50 (Вчинення антиконкурентних узгоджених дій).

За змову комітет оштрафував «УТБ-Інжиніринг» на майже 23 мільйони гривень і «Еко Комфорт Групп» на понад 84 тисячі гривень. Окрім штрафу, згідно із Законом України «Про публічні закупівлі», зазначені компанії позбавили права участі в публічних закупівлях на три роки.

Тендери у змові

Обидва тендери, які фігурують у рішенні Антимонопольного комітету, проводились до повномасштабного вторгнення протягом осені-зими 2021 року.

Мова йде про капітальний ремонт комунальної ДЮСШ №2 на Шерстянці за понад 21 мільйон гривень, де замовником виступило міське управління капітального будівництва (переможець «Еко Комфорт Групп») та реставрацію будівлі колишнього кінотеатру імені Щорса в центрі Чернігова за понад 52 мільйони гривень, де замовником виступило управління капітального будівництва Чернігівської ОДА (загалом, по цій закупівлі провели два тендери. У першому випадку відхилили всі пропозиції, у другому також брали участь «УТБ-Інжиніринг» та «Еко Комфорт Групп», проте їхні пропозиції відхилили, а перемогла компанія з Києва «БК КБР»).

Роботи з реставрації будівлі колишнього кінотеатру імені Щорса розпочали наприкінці 2021 року, але не змогли завершити через повномасштабне вторгнення та влучання 28 лютого російської ракети в цю будівлю. Щодо ремонту ДЮСШ №2 на Шерстянці, то там встигли виконати роботи на понад чотири мільйони гривень.