У Чернігові готують до відкриття пошкоджену ракетним ударом головну глядацьку залу драмтеатру

Похожие записи

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Одна з прохідних на центральному вході драмтеатру. ФОТО: Суспільне Чернігів»Вони закриті металевим шаром. Ось ворота, які відкриватимуться, ось гостинні двері театру, які чекають своїх глядачів. За нормами безпеки має бути вхід. Будуть входити, виходити в одні двері, але на аварійний випадок мусить бути мінімум два. Тому це буде як аварійний вихід».

Нагадаємо, приміщення облмуздрамтеатру було пошкоджене внаслідок ракетного удару 19 серпня. Понад 200 людей тоді постраждали, сім людей загинули. В самому театрі частково зруйнувало дах, стелю головної зали та повибивало вікна. На сьогодні, завдяки допомозі міжнародних організацій, у театрі повністю замінили всі вікна та вхідні дубові двері. Паралельно тривають роботи з розчищення даху.

У Чернігові готують до відкриття пошкоджену ракетним ударом головну глядацьку залу драмтеатру

Сергій Мойсієнко. ФОТО: Суспільне Чернігів»Коли знімуться ті аварійні нашарування, які сьогодні існують, то будуть проведені роботи з укріплення даху. Тобто буде зведена тимчасова стеля. Це сучасний конструктив. І це нам дасть можливість поставити знову на місце крісла, які збереглися у нас театральні, і запросити людей вже до великих глядацьких залів. А це вже розширює наші можливості як творчі, ну і безумовно фінансові».

В будівлі театру відновили теплопостачання. Сергій Мойсієнко каже, планують відкрити головну глядацьку залу у лютому цього року.

«Маємо дуже амбітні плани провести 4 лютого перший захід в цьому залі, якщо нас не підведуть будівельники. Я буду тримати глядача в курсі, і думаю, що все встигнуть, бо сьогодні будівельники працюють завзято».

У Чернігові готують до відкриття пошкоджену ракетним ударом головну глядацьку залу драмтеатру

Частина головної зали та сцена драмтеатру. ФОТО: Суспільне Чернігів

Протиаварійні роботи відбуваються паралельно зсередини й ззовні. Завершити планують у березні цього року, каже Сергій Мойсієнко. Відновленням театру займаються три міжнародні організації.

«Це німецький фонд збереження пам’яток, це міжнародний фонд «Партнерство за сильну Україну», і фонд «Експертиза Франсе». Це французький фонд, вони забезпечать нам консервацію даху. Це буде капітальна стропильна система, яка буде накрита бронеплівкою і буде проведене утеплення даху».

У Чернігові готують до відкриття пошкоджену ракетним ударом головну глядацьку залу драмтеатру

Стеля над головною залою драмтеатру. ФОТО: Суспільне Чернігів

Серій Мойсієнко каже, зараз він веде перемовини про те, щоб профінансувати й виготовити проєктно-кошторисну документацію з реставрації й відновлення будівлі театру.

«Це пам’ятка архітектури, тут без реставрації неможливо. Це дуже дорогі роботи, це дуже багато роботи проєктної, але без проєкту неможливо рухатись далі. Як тільки ми пройдемо стадію проєкту, поприймаються всі бюджети і починаємо рухатись далі, уже на відновлення театру».