У заповіднику на Криворіжжі віднайшли скам’янілі останки жуків, яким понад 200 мільйонів років

Похожие записи

Останки стародавніх трилобітів, що скам’янілі, у складі породи знайшли на схилах балки «Північна-Червона».

Новости Днепра про У заповіднику на Криворіжжі віднайшли скам'янілі останки жуків, яким понад 200 мільйонів років


Дивною знахідкою поділилися у спільноті “Марс у Кривому Розі. Картинна галерея OneГОКа.

Ймовірні останки знайшли на схилах балки “Північна-Червона” у каменях, що відшарувались від скель. З внутрішнього боку видніються нарости розміром менше нігтя на мізинці. Вони тверді, як зазначає дослідник, ключами їх зішкребти не вдалося.

Гугл визначив їх, як скам’янілі останки давніх трилобітів. Але є сумніви у цій теорії, оскільки ці нарости зверху на камені. Версія друга – це затверділа оотека (яйця) богомола сучасного. Але і це сумнівно, оскільки богомоли свої коробочки з яйцями відкладають на гілки, – розповідає дослідник. 

Водночас у науковому описі заказника є підтвердження першої версії – дослідниками було знайдено закам’янілі залишки давньої флори та фауни. Достеменно невідомо, чи справді це трилобіти, щоб знати напевне, необхідно залучити палеонтологів та провести ряд експертиз. 

Хто такі трилобіти?

Трилобіти – клас палеозойських морських членистоногих із сплюснутим, овально-видовженим, сегментованим тілом, яке складається з трьох відділів: голова (цефалон), рухомозчленований тулуб (торакс) та хвіст (пігідій). Дуже схожі на сучасних жуків, але моторошніші. 

Вимерли трилобіти у середині пермського періоду, тобто понад 200 мільйонів років тому. Тож якщо це справді вони, тоді скелям поблизу Кривого Рогу не один мільйон років. 

Новости Днепра про У заповіднику на Криворіжжі віднайшли скам'янілі останки жуків, яким понад 200 мільйонів років