Верховна рада легалізувала медичний канабіс: як за це голосували депутати з Чернігівщини

a5b5a82c23fcca59d90ca7d15760d4bf

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Верховна рада ухвалила у другому читанні й в цілому законопроєкт №7457 про легалізацію медичного канабісу. «За» проголосували 248 депутатів, «Проти» — 16, «Утрималися» — 33, «Не голосували» — 40. Загалом під час голосування було присутньо 337 народних обранців.

Як голосували в цілому за законопроєкт про регулювання обігу канабісу в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності народні депутати з Чернігівщини — читайте далі.

Що передбачає законопроєкт

Розповсюдження марихуани для рекреаційного споживання й надалі вважатиметься злочином і буде розслідуватися поліцією відповідно до законодавства.

Виробництво ліків контролюватиметься на усіх етапах. Вирощувати канабіс зможуть лише юрособи, які отримають відповідну ліцензію та GMP-сертифікат, під цілодобовим відеонаглядом із доступом для Нацполіції. Кожен кущ буде мати індивідуальне кодування, щоб відстежувати рух рослин до пацієнта.

Препарати на основі медичного канабісу можна буде отримати тільки за електронним рецептом. Цей рецепт лікар виписуватиме пацієнтові відповідно до його стану, як це зараз відбувається з морфіном.

Закон набуде чинності через пів року після опублікування.

Голосування депутатів

Нардепи від «Слуги народу» голосували наступним чином:

  • Олег Семінський (205 округ) — «За»,
  • Максим Зуєв (207 округ) — «Не голосував»,
  • Валерій Зуб (209 округ) — «За»,
  • Павло Халімон — «За»,
  • Сергій Гривко — «За».

Також «За» проголосували депутат від «Довіри» Борис Приходько та Анатолій Гунько від групи «Відновлення України», а нардеп від ВО «Батьківщина» Валерій Дубіль був відсутній у сесійній залі під час голосування.