Затвердження бюджету Чернігова на 2024 рік

zatverdzhennja bjudzhetu chernigova na 2024 rik 3a64d50

Сьогодні, 26 грудня, під час загальноміської наради в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако проінформував про ситуацію із затвердженням бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2024 рік. Проєкт якого ще на початку грудня поданий Чернігівській міській військовій адміністрації. 

— Маємо рішення суду, яке ініціював начальник військової адміністрації, згідно з яким, затвердження бюджету — це функція не міськради, а військової адміністрації. Абсурдне рішення, як на мене, але так буває в Україні. Враховуючи цей факт, ми ще 4 грудня надали проєкт громади на ознайомлення військовій адміністраці. І ось, сьогодні, 26 грудня, ми отримали лист з пропозиціями змін і доповнень. На майбутнє, у мене прохання до військової адміністрації, інтенсивніше розглядати важливі проєти рішень. Щоб надіслати пропозиції до бюджету міста не обов’язково чекати різдвяної зірки, — зазначив під час наради Олександр Ломако. 

Олександр Ломако дав доручення фінансовому управлінню та іншим відповідальним підрозділам у короткий термін опрацювати надані МВА пропозиції та внести відповідні зміни до проєкту бюджету. 

Крім того, очільник міста наголосив на важливості затвердження головного фіндокумента-2024, адже це останній робочий тиждень 2023-го. 

— Запевняю, що у нас проєкт бюджету довго не лежатиме і новорічної зірки ми чекати не будемо. Оперативно опрацьовуйте відредагований проєкт так, щоб до кінця дня середи оприлюднити проект рішення. Далі — затвердження та передаємо на підпис військовій адміністрації. Відразу публічно звертаюся з проханням не зволікати з його підписанням. Хлопці на передовій не повинні чекати  допомоги від міста, всі служби повинні працювати. Тому ми після пропозицій беремо лише 2 дні на підготовку остаточного проєкту, а військова адміністрація має до кінця року його обов’язково затвердити, адже за рішенням суду це саме їхні повноваження, — наголосив в.о. міського голови. 

 

Над проєктом бюджету громади робота триває вже кілька місяців, зокрема, у зв’язку із внесеними Верховною Радом змінами до Бюджетного кодексу України, якими з міських бюджетів вилучено надходження від військового ПДФО з 1 жовтня 2023 року, проєкт документа було відкориговано, після чого його презентували громадськості.

— Відразу скажу, постраждає якість окремих послуг, в першу чергу, прибирання міста, утримання окремих сфер — спорту, культури, по суті, там нічого не лишається, крім захищених статей, освіта — дуже зменшені видатки на ремонтні роботи, які планували. Важкий буде рік — «ріжемо», що можемо. Я відразу кажу чернігівцям, в наступному році якість прибирання парків, утримання зелених насаджень буде на рівень нижчою, ніж ми звикли. Ми готові на це піти, враховуючи, що складний рік і пріоритет — підтримка ЗСУ, — пояснив  Ломако. 

Пресслужба Чернігівської міської ради